Atlantis City Batıkent
»»» Proje Detay

SATIŞI TAMAMLANDI...

CAPİTAL GAYRİMENKUL PROJE PAZARLAMA SATIŞ İNŞ.LTD.ŞTİ

ATLANTİS CİTY SATIŞ OFİSİ

Atlantis City Proje alanı Ankara’nın en büyük yerleşgelerinden olan Batıkent’in merkezinde güneyinden İstanbul yolu ve Metro İstasyonu, doğusundan Ostim-Batkent kuzey ve batısında da diğer çevre konut, sanayi yerleşim alanlarının oluşturduğu ana arterlerin birleştiği kavşakda iki ayrı adada konumlanmaktadır.

İki etaplı planlanan projede temel olarak alışveriş, eğlence ve konut fonksiyonları bulunmaktadır.

3+1 ve 4+1 daire tiplerini içinde barındıran yüksek konut blokları ile  eğlence ve alışveriş merkezini bütünleştiren yapı kompleksi, fonksiyonel ve mekansal arayışlarla oluşturduğu doku ile simgesel bir kent merkezi olarak tasarlanmıştır.

Atlantis City’ nin tasarım kriterleri bilinen kompleks konseptinden farklı olarak geliştirildi. Merkez içi merkez (Meydan) kavramından yola çıkılarak, çeşitli kent parçalarından oluşan bir mekanlar grubu yaratma fikri ile kent merkezinde bulunan mimari öğeler proje kurgusunda yeniden yorumlandı.

Batıkent Başkent Bulvarının her iki yanında bulunan adaları birbirine bağlayan geniş bir "Platform Meydan" alışveriş-eğlence konut blokları ile çevrelenen ve tariflenen  yaya ile yeşil sürekliliğinin sağlandığı, alt kotu servis alanları (otopark) üst kotu ise, su, yeşil, açık eğlence gibi aktiviteler ile desteklenen, kendisini çevreleyen birimler için kamusal yaşantıyı içinde barındıran bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır.

Projenin bütünlüğünü ve Metro İstasyonu ile bağlantıyı sağlayan bir monoray sistemi Atlantis City sakinleri ve alışveriş merkezi ziyaretçilerini"Platform Meydan"ın her noktasına ulaştırılarak, merkezin iç yaya trafiğinde eğlenceli bir sinerji yaratılmıştır.

Atlantis City, 87.000 m2 lik bir yatırım alanı üzerinde 8 adet 24 katlı blokta, toplam 784 adet 3+1 ve 4+1 dairelerden, 35.000 m2’ lik kiralanabilir alanlı farklı büyüklükte 155 mağazadan oluşan alışveriş merkezi, 6.000 m2’lik kullanılabilir alanlı her yaştan insana hitap eden mekanlardan oluşan eğlence merkezi,4.000 m2'lik spor kompleksi ve yaklaşık 15.000 m2’lik açık alan aktiviteleri ile desteklenen, rekreasyon alanından oluşmaktadır.

Benzersiz Yaklaşım "Daha fazlası"nı görme keyfine erişebilmek için artık bir adresiniz var; Batıkent Atlantis City.

Teknik Özellikleri Batıkent'te yepyeni bir adres, alışveriş merkezleri içinde keşfe değer bir seçenek Atlantis City.